Rewizyta partnerów z Gruzji
W Tarnowie, Mirza zapoznał się z nowymi rozwiązaniami konstrukcji ścianek wspinaczkowych oraz prowadził rozmowy z członkami Klubu Wspinaczkowego, z którymi snuto plany wyjazdu w Góry Swanetii w powiązaniu z ambitnymi celami wspinaczkowymi (Uszba, Szchara). Wieczorem, w ramach pokazania ciekawych miejsc, z klimatem odwiedził prowadzone w stylu „western” Roleski Ranch w Żukowicach, położonych na północny wschód od Tarnowa. Prosto z Żukowic, celem pokazania naszemu koledze Krakowa, udaliśmy się pod Wawel, następnie Drogą Królewską na Rynek, a kolejny wieczór spędziliśmy na Kazimierzu.
Następną miejscowością, którą odwiedził przedstawiciel z Gruzji była Rabka Zdrój. Mirza , z dużym zainteresowaniem, uczestniczył w szkoleniu psów ratowniczych, które prowadziła Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego na Podhalu, działająca w porozumieniu z Grupą Podhalańską GOPR. Możliwość podpatrzenie rozwiązań technologicznych i organizacyjnych w zakresie ratownictwa – to zdaniem gościa z Gruzji, bardzo cenne doświadczenie, z którego chętnie skorzystaliby jego koledzy. W ramach krótkiej lekcji historii i pokazania jak ważna jest tożsamość i przywiązanie do historii, Mirza miał możliwość zwiedzić Muzeum im. Władysława Orkana oraz Muzeum Górali i Zbójników.
W siedzibie Fundacji Rozwoju Regionu Rabka, Prezes Maciej Kopytek zapoznał przedstawiciela strony gruzińskiej z systemem i mechanizmami finansowania i wspomagania przedsiębiorców, a także i organizacji pozarządowych przez fundusze pożyczkowe. Poruszono również temat funkcjonowania agroturystyki, jako pomysłu na rozwój przedsiębiorczości na obszarach górskich i wiejskich, dzięki rozbudowie oferty noclegowej i gastronomicznej oraz promowanie produktów lokalnych. Wieczorem biesiadowano w kultowej regionalnej karczmie „Siwy Dym” w Rabce –Zaborni, gdzie pierwsze skrzypce (dosłownie i w przenośni) dzierżył Gospodarz-Piotr Majerczyk.
W Nowym Sączu omówiono program szkolenia liderów ngo, realizację którego przewidziano w 2015 roku. Trening liderów ma mieć pilotażowy charakter i składał się będzie z 10-godzinnego szkolenia, w programie którego znajdą się następujące zagadnienia: komunikacja interpersonalna, dostosowanie języka do odbiorców, techniki wypowiedzi, zarządzanie projektami, ocena efektywność, przygotowanie prezentacji, tworzenie indywidualnych planów rozwoju, prowadzenie sesji strategicznych, foundrising, tworzenie partnerstw i sieci współpracy.
Ciekawym doświadczeniem była również wizyta w gospodarstwie agroturystycznym "Banica" założonym przez Jolę i Tomka Nowaków. Podczas spotkania i zwiedzania gospodarstwa, właściciele opowiedzieli o swoich doświadczeniach i przekazali praktyczne informacje, jak prowadzi tego typu działalność, która daje im nie tylko samo zatrudnienie i niezależność finansową, ale także dużo radości i satysfakcji.